Site Overlay

Głośniki bluetooth na baterie – wady i zalety

Podczas kupowania głośników bezprzewodowych najwięcej osób zwraca uwagę na to, jak są one zasilane. A nie da się ukryć, że w tym wypadku największą popularnością cieszą się te głośniki bezprzewodowe, które zasilane są bateriami. Czy faktycznie to rozwiązanie jest odpowiednie i warte polecenia? A może jednak ma jakieś wady, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę?

Zalety bateryjnych głośników bezprzewodowych

Głośniki bluetooth, które zasilane są bateriami, mają tę ogromną zaletę, że są o wiele tańsze, niż inne rozwiązania. Cena często jest nawet o kilkadziesiąt procent niższa, więc nie można wobec tego rozwiązania przejść obojętnie. Dodatkowo są to głośniki mniejsze, lżejsze, a tym samym bardziej poręczne, więc rewelacyjnie spełniają wszystkie najważniejsze cechy, jakie powinny mieć głośniki bezprzewodowe.

Wady bateryjnych głośników bezprzewodowych

Niestety nie da się powiedzieć, że taki model głośników bezprzewodowych jest idealny. Zasilanie bateryjne, choć bardzo wygodne i po prostu dobrze działające, ma pewne wady, których nie da się zignorować. Przede wszystkim mowa tu jest o fakcie, że baterie dość krótko działają i szybko się rozładowują. Średni czas działania takich baterii to około kilku godzin, co sprawia, że nawet jednego dnia można je wymieniać dwa, a nawet trzy razy. Jak wiadomo, baterie nie są tanie, więc znacząco podnosi to koszt korzystania z takiego głośnika. Oprócz tego warto również zauważyć, że modele bateryjne często cechują się minimalnie gorszą jakością wykonania, co jest szczególnie widoczne w przypadku tańszych wersji.

Sprawdzone głośniki bluetooth można znaleźć na E-Sas.pl.