Site Overlay

Odpowiednia lokalizacja powierzchni magazynowych do wynajęcia

Wynajmowanie powierzchni jako magazynów to rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się przedsiębiorcy. Idea podnajmu pomieszczeń, aby usprawnić funkcjonowanie firmy, nie jest nowa. Trend do inwestowania w ten sposób jest wyraźnie widoczny na rynkach zachodnich. Aby powierzchnie magazynowe do wynajęcia spełniły swoje zadanie, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego zaplecza logistycznego. Kluczową rolę przypisuje się położeniu budynku, z który pełni główne funkcje spedycyjne. 

Wynajem powierzchni magazynowych

Aby wysyłka towarów przebiegała szybko i sprawnie, magazyny należy umieszczać w odpowiedniej lokalizacji. Jest to niezwykle istotne w przypadku sklepów internetowych, ponieważ ich oferta celuje w specyficznego klienta. Konsument, który kupuje online, ma wysokie oczekiwania – chce, żeby przedmiot został wysłany jak najszybciej i bezpiecznie. Magazyny zlokalizowane blisko stałej siedziby firmy stanowią kluczowy element w jej rozwoju i mogą przeważyć szalę na korzyść sklepu. Dzięki niewielkiej odległości, powierzchnie magazynowe do wynajęcia łatwo jest kontrolować. Pomaga to w eliminowaniu nieprawidłowości już na etapie pakowania i wysyłki sprzedanych przedmiotów, a co za tym idzie – zmniejsza liczbę ewentualnych reklamacji.

Więcej informacji o powierzchniach magazynowych do wynajęcia znajdziesz tutaj

Aby odpowiednio ulokować wynajmowane powierzchnie magazynowe, częstą praktyką jest szukanie ofert korzystnych finansowo, a zarazem  położonych we właściwych dzielnicach miasta. W większości sprawdzonych obszarów inwestycyjnych można odnaleźć miejsca kreowane na parki przemysłowa – idealne, aby w nich umieścić magazyn. Dogodnie położone, najczęściej w pobliżu węzłów komunikacyjnych i dróg ekspresowych, pozwalają na sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Sprawdź jakie powierzchnie magazynowe ma do wynajęcia firma LOGIT.