Site Overlay

Wycieraczki i ociekacze – sposób na rzadsze sprzątanie

Jest wiele sposobów, aby ułatwić sobie utrzymanie czystości w domu. Szczególnie istotne jest zapobieganie wnoszeniu do mieszkania zabrudzeń z zewnątrz.

Kurz, pasek, błoto i wszystkie inne zabrudzenia przyczepiające się do naszych butów są istotnym problemem każdej osoby, dla której utrzymanie porządku ma znaczenie.

Wycieraczki

Oczywiście nikt nie lubi, a większość z nas po postu nie ma czasu, aby codziennie biegać po domu z odkurzaczem. Idealnym rozwiązaniem problemu są wycieraczki i ociekacze na buty.

Wycieraczki dostosowane do naszych potrzeb

Na rynku obecnie mamy cały szereg produktów, różniących się materiałem wykonania i przez to zastosowaniem. Oczywiście najpopularniejsza jest tradycyjna wycieraczka gumowa. Dobrze sprawdza się na zewnątrz, ponieważ cechuje ją duża odporność na warunki atmosferyczne oraz łatwość utrzymania.

https://www.e-sas.pl/meblowykat/wycieraczki-3

Oprócz nich możemy spotkać się z wycieraczkami z plastiku, metalowymi, a nawet z tak wymyślnych materiałów jak włókno kokosowe.

Wszystkie wymienione przeznaczone są do stosowania przed domem. Wycieraczki do stosowania wewnątrz wykonane są z bardziej delikatnych dla naszych stóp materiałów.

Sposób na śnieg i błoto

W czasie deszczowych dni lub kiedy pada śnieg, wraz z naszymi butami wnosimy do domu ogromne ilości wody i błota. Powoduje to, że nasz przedpokój bez przerwy wymaga sprzątania.

Świetnym rozwiązaniem jest ociekacz na buty. Dzięki niemu nasze buty będą stały wciąż w tym samym miejscu, a cała woda, która będzie z nich spływała, zgromadzi się na ociekaczu. Sprzątając wystarczy go opłukać i po kłopocie – nasza podłoga jest bezpieczna.