Site Overlay

Fototapety do kawalerki: na co postawić?

Fototapety to bardzo oryginalny dodatek do aranżacji mieszkania, który staje się obecnie coraz bardziej popularny. Jakie fototapety będą idealnym rozwiązaniem w małej kawalerce? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę kiedy metraż jest niewielki? Oto kilka naszych typów, które mogą okazać się wspaniałym rozwiązaniem do małej kawalerki.

Drukarnia fototapet: wyjątkowe akcesoria do salonu

Rynek fototapet w Polsce bardzo szybko się rozwija. Obecnie można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań w tym zakresie, które będą idealnym uzupełnieniem do wielu styli aranżacji mieszkania. W przypadku stylistyki typowej dla etno oraz boho warto postawić na printy ze zwierzętami afrykańskimi lub na mapę świata.

Doskonale sprawdzą się również wzory florystyczne w postaci dużych, egzotycznych liści albo palm. Styl skandynawski bardzo lubi geometrię, więc dobrym rozwiązaniem będzie tu fototapeta z symetrycznymi bryłami lub z zabawą perspektywą.

Plusem takiej opcji jakim jest druk fototapet https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/fototapety jest to, iż sprawi ona, że całe pomieszczenie optycznie wyda się większe niż ma to miejsce w rzeczywistości.  W kawalerce dobrze będzie wyglądać również motyw miasta na fototapecie. Jeżeli uliczki będą kręte, dodatkowo także da to efekt optycznego powiększenia wnętrza.

Fototapety do salonu z aneksem kuchennym

Polskie kawalerki często posiadają aneks kuchenny, który jest bezpośrednio połączony z głównym pokojem. Czy w takim przypadku również warto postawić na interesującą fototapetę? Oczywiście, że tak. W aneksie kuchennym szczególnie dobrym rozwiązaniem będą wzory nawiązujące do jedzenia.

Miłośnicy kawy z pewnością ucieszą się tym, że na polskim rynku nie brakuje fototapet nawiązujących do kofeiny. Świetnie sprawdzą się też malownicze widoki oraz orzeźwiające zdjęcia z wodą w planie głównym.

Aby powiększyć mały salon z aneksem kuchennym warto postawić na motyw chmur, kosmosu lub po prostu na fototapetę z popularnym obecnie efektem 3D. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobre dla małych mieszkań, ponieważ optycznie powiększa przestrzeń – można powiedzieć, że działa podobnie jak biały kolor na ścianach lub duże lustra.