Site Overlay

Skoroszyty – jak dopasować do zapotrzebowania pracowników?

Wśród artykułów ułatwiających uporządkowanie biurowych dokumentów odnaleźć można wiele ciekawych akcesoriów. Jednymi z najbardziej cenionych i uznawanych za niezbędne są skoroszyty. Tą nazwą określa się różne rodzaje teczek posiadających mechanizmy umożliwiające wpinanie do środka kartek. Przedmioty z tej kategorii mogą być wykonane z różnych materiałów i wykorzystywać wiele systemów spinania dokumentów. Jak dopasować odpowiednie akcesoria do swojej firmy?

Rodzaje skoroszytów do biura

Za najpopularniejsze rodzaje teczek z tej kategorii uznaje się:

  • skoroszyt oczkowy
  • z klipsem
  • zaciskowy.

Wpięcie kartek do pierwszego z wymienionych typów jest możliwe, jeśli posiadają one otwory lub są umieszczone w odpowiednich koszulkach. Szczególną popularnością w przypadku dokumentów, których nie powinno się dziurawić cieszą się modele zaciskowe. Umieszczone przy dłuższej krawędzi teczki listwa wywiera nacisk, który umożliwia stabilne złączenie ze sobą kartek. Modele z klipsem często posiadają umieszczony w górnej części zatrzask.

Na co zwrócić uwagę kupując skoroszyt?

skoroszyt do segregatora

Warto wziąć pod uwagę również dodatkowe funkcje poszczególnych skoroszytów. Możliwy jest zakup modeli plastikowych i tekturowych. Warto zastanowić się nad tym, czy w danej sytuacji lepszym rozwiązaniem będą teczki z przezroczystymi czy matowymi okładkami. Osoby kupujące artykuły biurowe odnajdą również skoroszyty zawieszane, które doskonale sprawdzają się w specjalnych szufladach na dokumenty. Odpowiednio dopasowane teczki ułatwią uporządkowanie i organizację pracy. Skoroszyt do segregatora można kupić w sklepach z artykułami biurowymi, na przykład Biurfan.