Site Overlay

W jaki sposób wykonuje się fotoobrazy na płótnie?

Fotoobraz na płótnie może być znakomitym elementem wystroju wnętrz. Dzięki niemu ściany zyskują indywidualny charakter, związany ze zdjęciem rodzinnym lub konkretnymi zainteresowaniami. W jaki sposób wykonać taki fotoobraz i czy jest to opłacalne? 

Fotoobraz na zamówienie 

Najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie fotoobrazu w sprawdzonej firmie. W Internecie nie brakuje zaufanych stron, które opisują co trzeba po kolei zrobić. Wystarczy wysłać zdjęcie i wybrać odpowiedni szablon.

Nie jest to co prawda najtańsza opcja, ale ma się gwarancję uzyskania estetycznego footobrazu. Można do niego dobrać odpowiednią ramkę z różnych materiałów, gdzie popularnymi kolorami jest biel i czerń.

Fotoobrazy https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/fotoobrazy/ są najczęściej wykonywane na wysokiej jakości płótnie canvas. Do zestawu dodawana jest też zawieszka do mocowania. Dużym ułatwieniem jest dowolne dobieranie formatu. Można równie dobrze postawić na duży fotoobraz na pół ściany, jak i niewielką ramkę o wymiarach 30 × 30 cm. 

Fotoobraz wykonany samemu 

Fotoobrazy na płótnie można wykonać również samemu, ale trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia. Podstawą jest dobrej jakości drukarka, gdzie ważne są wyraziste kolory. Należy przygotować też bibułę, którą należy starannie wyprasować.

Najlepiej dostosować ją do klasycznej drukarki A4, choć zdarzają się też większe wymiary. Trzeba dokonać dobrych ustawień na komputerze, przez co obraz idealnie pokryje się z wymiarami bibuły. 

Następnie trzeba skorzystać z jakościowego płótna, na które należy nałożyć preparat mod podge. Można go kupić bezproblemowo w Internecie. Zostaje nałożenie wydrukowanego obrazu na płótno z preparatem. Należy to robić bardzo delikatnie i powoli, żeby oba materiały idealnie do siebie przylgnęły.

Na sam koniec należy nałożyć mod podge również na bibułę. Należy odczekać z fotoobrazem do całkowitego wyschnięcia, po czym można go założyć na ścianę.