Site Overlay

Słuchawki dokanałowe – parametry, na które należy zwrócić uwagę

Słuchawki douszne zazwyczaj wykorzystują przetwornik do przekształcania prądów elektrycznych z sygnału audio na wibracje mechaniczne, które powodują ruch w otaczającym je powietrzu, tworząc w ten sposób fale dźwiękowe w naszych uszach. Można je zakupić w większości sklepów elektronicznych. Ich zaletą jest skuteczna redukcja szumów w otoczeniu i niewielki rozmiar umożliwiający wykorzystywanie w sporcie i podróży.

Wybór słuchawek dokanałowych – co mieć na uwadze?

Różni ludzie mają różne potrzeby, jeśli chodzi o słuchawki. Niektórzy mogą nie wiedzieć, jak znaleźć najlepszą słuchawkę, która odpowiada ich potrzebom. Jak znaleźć najlepszą parę słuchawek dopasowaną do Twoich osobistych preferencji, potrzeb i budżetu?

Warto wybierać pomiędzy słuchawkami dokanałowymi przewodowymi i bezprzewodowymi. Powinno nam zależeć również na jakości dźwięku, redukcji szumów itp., które są ważnymi czynnikami przed podjęciem decyzji o zakupie. Po zidentyfikowaniu tego, co jest dla Ciebie ważne w słuchawkach, następnym krokiem jest zawężenie wyboru poprzez wybranie odpowiedniego przedziału cenowego i przeczytanie opinii klientów, które pomogą Ci znaleźć najlepiej dopasowany produkt do Twoich wymagań.

Szeroką ofertę słuchawek dokanałowych posiada sklep e-sas.pl. W trakcie zakupu zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są słuchawki, konstrukcja ich części i rodzaj przewodu, decydują o jakości dźwięku. Źle zaprojektowane słuchawki mogą być niewygodne w noszeniu i mogą nie zapewniać dobrej jakości dźwięku.

Parametry w słuchawkach dokanałowych – co oznaczają?

słuchawki dokanałowe

Im wyższa impedancja, tym lepsza jakość dźwięku. Słuchawki douszne o impedancji 16 omów lub większej zapewnią dźwięk o doskonałej jakości. Im wyższy zakres częstotliwości, tym lepsza jakość dźwięku. Słuchawki douszne o paśmie częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz zapewnią krystaliczną jakość dźwięku.

Zniekształcenie harmoniczne jest miarą tego, jak bardzo zmienia się sygnał po jego wzmocnieniu i włączeniu zasilania. Jest to miara tego, jak dobrze obwody wzmacniacza mogą wzmacniać sygnały, nie wpływając na nie w nadmierny sposób – innymi słowy, jest miarą tego, jak dobrze wykonują swoją pracę tuż przed przesłaniem dźwięku do ucha słuchacza.